Szkoła Podstawowa w Annopolu Starym

Annopole Stare 5a

Tel: (43) 825-14-06

Obchody II wojny światowej

W dniu 01.09.2020r. obchodzimy 81 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Tegoroczne szkolne obchody rocznicy, ze względu na panującą pandemię, przybrały bezpieczną formę. Zamiast uroczystej akademii ograniczyliśmy się do szkolnej okolicznościowej gazetki, plakatów , prezentacji multimedialnych i albumów, które wykonali uczniowie najstarszych klas. Na zajęciach z historii uczniowie obejrzeli kroniki filmowe przestawiające okrucieństwo wojny i bestialstwo niemieckich i radzieckich okupantów dokonane na bezbronnej  ludności polskiej.
Pamięć o Tamtych Dniach  ma być hołdem  złożonym dla milionów, często bezimiennych ofiar II wojny światowej. Jednocześnie ma stanowić przestrogę dla przyszłych pokoleń, aby nigdy więcej nie powtórzyło się ludobójstwo  i okrucieństwo wojny.